НОВИНИ


"Без катехизації священиче служіння не буде ефективним" - о. Михайло Гарват




Дев’ятнадцятого лютого 2013 року о сімнадцятій годині, нас відвідала комісія, призначена планувати, та втілювати стратегічний план розвитку УГКЦ до 2020 року з назвою «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».
Владика Богдан Дзюрах, як співголова, познайомив присутніх отців і братів із учасниками цієї робочої групи: владикою Кеном Новаківським (голова комісії), сестрою Луїзою Цюпою, о. Андрієм Онуферком, о. Богданом Данилком, о. Михайлом Гарватом, о. Віталієм Токарем, с. Боніфатією, п. Тетяною Ставничою, п. Романом Олійником. Ці люди з різних кінців світу були покликані до того, аби об’єднати знання та досвід катехитичного служіння з усіх континентів де є наша Церква, та випрацювати найкращий спосіб, в який вона може здійснювати своє служіння.

***

Представлення "Душпастирського катехитичного порадника" у рамках зустрічі Інституту Постійної формації духовенства Львівської Архиєпархії

2013-02-13 08:28
У середу, 13 лютого о 13.45 розпочнеться перша цього року зустріч Інституту Постійної формації духовенства Львівської Архиєпархії, у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, яка є обов’язковою для всіх священиків та дияконів Львівської Архиєпархії. Тема лютневого зібрання - служіння ближньому.
У рамках цієї зустрічі відбудеться представлення «Душпастирського катехитичного порадника»





***
У Луцьку було представлено "Душпастирський Катехитичний Порадник"


26 січня 2013 р. Б. у Храмі св. Василія Великого ЧСВВ відбулося представлення "Душпастирського Катехитичного Порадника". 

Друга половина дня на Великій Коляді у Луцьку була позначена ще однією подією - представленням Душпастирського Катехитичного Порадника, котре зробив о. Андрій Стадницький - заступник голови катехитичної комісії Києво-Галицького верховного архиєпископства. Ця книга включає в себе практичні поради та часто покрокову інструкцію для заснування катехитичних шкіл чи катехитичних груп, проведення молитовних читань святого письма, та організації відпочинкових духовно-молодіжних таборів. У презентаційній доповіді о. Андрій наголосив, що ця книга є порадникомта взірцем, котрий має за завдання пояснити принципи та показати приклади організації та розвитку катехитичного служіння на парафії.



***
Священнослужителям Сокальсько-Жовківської єпархії було представлено "Душпастирський катехитичний порадник"
25 грудня 2012 року в Єпархіальному управлінні м. Жовкви проведено Пасторальну раду.

Керівництво єпархії, отці-декани та голови єпархіальних комісій зібралися на підсумкову нараду в часі якої прозвітували про діяльність у 2012 році та склали плани на 2013 рік.
Священнослужителям також було представлено Душпастирський катехитичний порадник та подано пріоритети пасторального планування на парафії згідно плану Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року.







***

У Львові офіційно представили «Душпастирський катехитичний порадник» 

     Під час науково-практичної конференції, що відбулася 6 грудня 2012 року в конференц-залі філософсько-богословського факультету УКУ у Львові, яка стосувалася здобутків, викликів та перспектив розвитку пасторального богослов’я УГКЦ, відбулася презентація «Душпастирського катехитичного порадника». Цей порадник вийшов друком відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ і його презентував о. Михайло Гарват, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.
     Аналізуючи останні постанови Синоду Єпископів УГКЦ, о. Михайло зазначив, що багато із них прийняті в контексті стратегії розвитку УГКЦ «Жива парафія - місце зустрічі із Христом»  і в них особливу увагу звернуто на душпастиря. З огляду на це, за словами священика, завданням комісії було дати душпастирям відповідний інструмент здійснення правильного катехитичного служіння. Тому протягом півтора року над таким інструментом для душпастиря працювали близько 700 осіб, серед яких катехити та експерти богослов’я. «Цей порадник подає практичні поради щодо організації катехитичного життя у парафіяльній спільноті», - підкреслив о. Михайло. Він складається із чотирьох розділів: катехитичне навчання у житті парафії (катехитична школа, біблійний апостолят, співпраця з навчальними закладами та інститутами богопосвяченого життя), катехизація у молитовному житті парафії (катехиза в богослужіннях добового кола, під час звершування треб, Божественної Літургії), у спільнотному житті парафії (прощі, екскурсії, табори, парафіяльні спільноти, реколекції), у соціальному житті парафії (в реабілітаційних центрах, у військових частинах, студентських містечках), а також документи Церкви про катехизацію.
     Завершуючи своє слово, о. Михайло подякував усім владикам Синоду Єпископів УГКЦ, які чітко проаналізували структуру порадника і весь його матеріал, і та заохотив душпастирів організовувати катехитичні школи у своїх парафіях, щоб «кожен віруючий розумів основні правди віри». «Нехай цей порадник стане вам допомогою в проголошенні Слова Божого серед Божого люду», - додав о. Михайло.
Слід відзначити, що учасником конференції був Владика Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ, та науковці зі Львова, Тернополя, Дрогобича та Києва. Під час двох пленарних засідань експерти обговорили історичний розвиток пасторального богослов’я, сучасні тенденції та основні напрямки його розвитку.
     Детальніша інформація на блозі poradnuc.blogspot.com/p/blog-page.html.

Немає коментарів:

Дописати коментар